Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Genitalie babatka

    Dobrý deň,
    Dcéra 3,5 mesiaca má už pár dni vnútri červenú šušurku(malé pysky - neviem ako to nazvať proste keď jej ju roztvorim). Cistim jej to prevarenou vodou a snažím sa vetrať ale skôr sa mi zdá že sa to zhoršuje. Čo by som na to mohla dať? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Možno bude vhodné zmeniť čistiace obrúsky, ktorými utierate bábätko po stolici alebo aj zmeniť plienky. Prevarenou vodou netreba utierať, len po každej stolici ideálne umyť pod tečúcou vodou okolie konečníka aj genitálu alebo teda používať po stolici na očistenie obrúsky, ktoré obsahujú len vodu. S pozdravom doki Katka