Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Smradľavé prdiky

    Dobrý deň, môžu 3,5 mesačnému bábätku smrdieť prdiky. Nekaka často cca raz za týždeň naposledy po 12 dňoch. Doteraz negrckala ale často sa stavalo že som ju počula prehĺtať alebo sa zobudila trošku a preglala a znova zaspala. Teraz bola aj očkovaná, je čisto dojčenia. Keď si dobre odgrgme tak ju už nepočujem preglgat teraz sa jej už 2x stalo že si grcala a išlo jej to až nosom. Keď už jej treba kakať (cca na ten 5 deň) tak začne byt nervózna a aj tie prdiky jej smrdia. Teraz však od posledného kakania smrdia stále. Ešte sa opýtam jej staršej sestre vyšili streptokoky v hrdle aj na koži treba dať aj malinku dako otestovať? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Môžu jej smrdieť prdíky, samozrejme. Čo sa týka vyšetrovania malej - ak nemá ťažkosti, nie je to potrebné. Akby ochorela, určite to bude na mieste. S pozdravom doki Katka