Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Umelé mlieko

    Dobrý deň, synček v štvrtok poobede začal piť mlieko Beba ExpertPro Sensitive. Predpísala nám ho naša dr. lebo pil Sunar premium, ale nevedel sa z neho vôbec vykakať. Keď začal piť tu Bebu v štvrtok všetko bolo super, večer sa dokonca aj vykakal. Včera kakal 4x, no od noci je nejaký nervózny, nespinka poriadne, vystiera sa ani nespal v noci dobre. Viem že je to ešte len 3 deň čo pije tu Bebu, ale môže mu spôsobovať kŕče v brušku aj keď kaka ? Po Sunare bol spokojný, spinkal, len sa trápil s kakanim, hrozne pri tom plakal, vôbec mu to nešlo a bolo to veľmi tvrdé.
    Teraz nespí, je nervózny, ale kaka. Počuť mu aj také škvrkanie, trávenie po brušku keď pije mlieko.
    Mám ešte počkať, či si zvykne jeho bruško, alebo máme skúšať znova iné mliečko ?
    Už som z toho zúfala, ako mu zatiaľ nič nesadlo. Má len 2 týždne. Dávam mu aj do mliečka Espmisan a berie aj Bio Gaia kvapky.
    Čo by ste odporučila vy ? Počkať, znova zmeniť mlieko ? Ak áno aké ? Počula som že je aj Sunar Sensitive.
    Čo robiť ako pokračovať ? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Ak meníte mlieko, treba určite vyčkať týždeň-dva, ako si na to dieťa zvykne. Následne, akby mal malý naďalej ťažkosti, treba to riešiť s Vaším pediatrom, ktorý vie lepšie celkovú anamnézu Vášho bábätka aj rodinnú anamnézu. Jediné, čo ešte môžte skúsiť, akby mal výrazné bolesti bruška, sú kvapky Coliprev s každým papaním (obsahuje enzým, ktorý štiepi mliečny cukor, ktorý je v každom mlieku). S pozdravom doki Katka