Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Biely povlak na jazyku

    Dobrý deň od pedi sme dostali tbl Medoflucon 50mg na vytieranie jazyka syna (3t)pretože má biely povlak na jazyku je na um..Uprimne je to boj pretože dostať sa do jeho malých ustociek je priam nemožné.Robim mu to tycinkou,ale pochybujem,že to bude mať nejaký liečebný efekt.Nezmizne mu povlak aj sám?Ďakujem a poprosím aj nejaký návod

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Ak ste dostali liečivo, predpokladám, že má ten povlak tak intenzívny, že už sám nezmizne. Kľudne si zarobte liek s dojčenskou vodou na taký akoby sirup, do toho namočte sterilný štvorec obmotaný okolo Vášho ukazováka a vytrite mu tie ústa týmto spôsobom - tak viete lepšie manévrovať (vlastným prstom) a pretriete mu tú dutinu ústnu a jazyk šup-šup. Určite to zvládnete. S pozdravom doki Katka