Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Biela stolica

    Dobrý deň, pred pár dňami som Vám písala ohľadom náhrady UM kravským mliečkom. Jeden deň sme malému vyskúšali jedno papanie nahradiť a nasledujúci deň mal časť stolice bielu, resp. krémovu. Je možné, že to bolo tým kravským mliekom? Žiadne bolesti, ani ine príznaky nemal.
    Ďakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Pekný deň! Asi to nemalo priamo súvis s tým mliekom. Aj keď vylúčiť sa to nedá. No takáto jednorázová zmena stolice nemá výpovednú hodnotu. Akby mal stále bielu stolicu, bude treba to tiešiť. Ak je to prvý krát a už sa to nezopakuje, nerobila by som si z toho ťažkú hlavu. S pozdravom doki Katka