Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Salmonela a biseptol

    Dobrý deň, synovi bola po týždni hnačkovania zistená salmonela. Malý je čulý, chutí mu papať, teploty nemá, stolica sa už zlepšila. Pani doktorka nám predpísala Biseptol 120 a o týždeň na kontrolný výter. Všade sa však uvádza, že antibiotiká sa pri liečbe salmonely neodporúčajú, postačí diéta. Aký je váš názor? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň prajem! Ak sa už má lepšie, nedávala by som mu Biseptol. Treba ešte dodržať diétnejší režim, pomaly postupne treba prejsť na bežnú stravu. Probiotiká ešte aspoň 2 týždne. To by malo byť dostačujúce. S pozdravom doki Katka