Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Babetko

    Dobrý deň, mám 5 týždňové babetko je veľmi náročné stále len plače malo kedy je spokojné stale chce byť na rukach plače aj vtedy ked si len tak leží chcem sa opýtať ci to bude niekdy lepšie lebo to uz psychicky nezvládam niekdy place aj 2 3 hodiny v kuse sme na um mlieku koliky nema kaka každý druhy den aj cika stale ale ma aj akne myslite se to ma suvis ze stale place

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Podľa toho, čo píšete, by za pokus stálo, dať mu antirefluxné mliečko. Čiže rovnakú formulu, akú používate, ale AR. Na tomto mliečku by sa mohol plač a ťažkosti bábätka zmierniť. Akby to nebol reflux, každopádne, lepšie to určite bude. Prvé 3 mesiace sú najťažšie, ak už nevládzete nosiť bábätko na rukách Vy, poproste niekoho o pomoc - či už otecka bábätka alebo niektorú zo starých mám. Kohokoľvek, kto vám dožičí si trochu oddýchnuť, na chvíľku prebrať hojdaciu a nosiacu štafetu. A taktiež si skúste prečítať knižku Psychológia pre milujúcich rodičov. Je tam aj kapitola o plači a je to knižka, v ktorej sa veľmi veľa dozviete. S pozdravom doki Katka