Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Prospan

    Dobrý deň prosím vás syn má 7m a sopli a kašle.Dr nám dala Fenistil a Kalciový sirup len nám to nejak neustupuje.Mozem mu dať keď používa Prospan a Fenistil?Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Ak je kašeľ vlhký alebo má husté sople, je Prospan vcelku namieste. Ak sú sople riedke, tečúce, či vodnaté, je dôležitejšia hygiena nosa - morskú vodu do nosa a následne poodsávať - opakovane v priebehu dňa. Ak je kašeľ suchý, dráždivý, je skôr vhodnejšie použiť kvapky Tussin. A vo všeobecnosti, na spánok zvýšenú polohu, prevesiť mokrú vyžmýkanú plienku cez bočnicu postieľky a opakovane vetrať v spálničke. S pozdravom doki Katka