Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Antibiotika a slnko

    Pani doktorka ešte jedna otázka k predošlému príspevku ohľadom ATB. Platí paušálne že pri užívaní ATB sa nemá chodiť na slnko? Myslím klasický pobyt vonku. Napadlo mi že syn užíval sumamed forte a po doužívaní sme boli trošku von- nič extrémne, taká max hodinková prechádzka, či to nemôže byť dôvod slzenia/začervenania spojiviek.. napr :-)

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Nie, nie je pravda, že pri všetkých ATB nesmú ísť deti/dospelí na slnko. Platí to len pre Biseptol. Ostatné, väčšinou predpisované, antibiotiká sú úplne bezpečné pri vychádzke von. S pozdravom doki Katka