Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Hrcky

    , Autor: Patiik

    čiže je normálne ak su hrcky nepohyblivé tvrdé? Nemôžu to byt rakovina lymfatických uzlín alebo niečoho iného? To by ukazali krvné testy? Lebo neviem preco jej stále nemiznú strašne sa bojim aby sa nato neprišlo neskoro. Odporúčate ešte nejaké iné vyšetrenie?

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Pozdravujem Vás! Malé deti majú bežne zvačšené uzlinky v rôznych drenážnych oblastiach. Ak máte obavy, prosím Vás, riešte to s Vašim obvodným lekárom, ktorý môže Vaše dieťa vyšetriť. V tomto priestore nemám možnosť správne vyhodnotiť to, čo popisujete. Vyšetriť si pacienta je základný pilier posúdenia stavu. Preto Vám neviem povedať viac. Ak by ste sa chceli o tom porozprávať viac, skúste si dohľadať, kde pracujem a tam sa objednať na jednorázové vyšetrenie typu - second opinion alebo si rezervujte vyšetrenie v domácom prostredí cestou www.vasaokidoki.sk - prídem k Vám, vyšetrím Vaše dieťatko a porozprávame sa - veľmi rada. Prajem pekný deň! doki K.