Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • RTG vyšetrenie

    , Autor: Nika2611

    Dobrý deň, mohli by ste mi prosím vás povedať čo znamená výsledok RTG. Jednalo sa o RTG Lebka-PND.
    PND vo vývoji s hrubými slizničnými zmenami v Max sinusoch billat. Viac v pravo.
    Ďakujem za odpoveď .

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! K RTG sa ťažko vyjadruje, keď neviem,kvôli, čomu bol snímok ordinovaný. Ak mal pacient husté zelené sople a bolesti hlavy, či nad dutinami - môže ten popis znamenať zápalový proces - čiže je tam zápal nosa a prínosovývh dutín a treba to dľa klinického stavu liečiť. Ak to nebolo k akútnemu infektu, môže to byť slizničná zmena pri dákej chronickej nádche, napr. alergii. Ale toto všetko sú len dohady a radšej by ste sa na ne nemala viazať. Pretože RTG sa popisuje/popis sa zhodnocuje s ohľadom na stav pacienta. A ten ja nemám, takže moje hodnotenia môžu byť veľmi ľahko nesprávne. S pozdravom doki K.