• Vitamín D v tehotenstve

    Dobrý deň, momentálne som v 17tt a od začiatku tehotenstva užívam vitamín D3 5000IU 1x denne. V minulosti som mala preeklampsiu a taktiež mi visc krát zlyhala placenta v 2.trimestri.
    Hematologicka mi odporucila vitamín D3 2000IU. Ked som jej povedala, ze uz užívam 5000IU povedala, ze je to v poriadku. Ja vsak teraz čítam, ze vysoké dávky sú toxické a môžu spôsobiť vývojové vady, co ma dost vystrašilo. Moja momentálna hodnota vitaminu D z krvi je 170.
    Norma je vraj 70-100, nad 150 moze byt toxické.
    Co si o tom prosim myslite? Radšej prerušiť užívanie?
    Dakujem

    Dobrý deň,
    určite by ste mali užívať Anopyrin 150 mg večer.
    Teraz ešte kým máme slnečné žiarenie a vitamín D si tvoríme v koži by som odporučil na čas vysadi´t D vitamín a neskôr prejsť na tú nižšiu dávku.