• Krátka stehenná kosť

    Pán doktor, som 37+5, na sonách mi nenašli žiadne markery, ktoré by mohli znamenať riziko Down syndrómu. Bola som 2x aj u pána dr. Grochala. Nosova kosť aj sijove prejasnenie úplne v poriadku. Avšak, teraz ku koncu tehotenstva, výrazne zaostáva stehenná kosť FL bolo v 36+5 len 63mm, doktorka mi na to nepovedala nič. Hlavička je zas o čosi väčšia.
    Môže ťa krátka stehenná kosť predstavovať nejaký problém ? Riziko Down syndrómu ?
    Ja meriam 167 CM a manžel dokonca cca 190 CM.

    Dobrý deň,
    nález je naozaj pod 1. percentilom, takže takto krátku kosť má menej ako 1% plodov.
    Najskôr si myslím, že sa jedná o chybu merania. Ak nie, potom by bolo potrebné premerať aj ostatné dlhé kosti, aby sa vylúčila genetická porucha rastu kostí, tzv. kostná dysplázia.
    Ak ste z Bratislavy, objednajte sa ku nám, toto je potrebné doriešiť pred pôrodom.