• Ukončenie tehotenstva

    Lekarka na Sone videla len jednokomorove srdiecko a prúdenie krvy len cez jednu cievu...Boli sme sa iným lekarom a ten povedal ze práva komora j uuplne malička a lava abnormálne veľká ze je tam nejaký defekt...Povedal ze babo by nemalo šancu prežiť .......Ako to ze plod sa vyvíja a hýbe na Sone??Mam vraj zvážiť potrat . . Ďakujem za váš nazor

    Dobrý deň,
    tzv. jednokomorové srdce je veľmi závažná vývojová chyba srdca, ktorá po pôrode môže viesť k rýchlej smrti plodu. Pred pôrodom sa krv plodu okysličuje v placente a cez pupočník sa dostáva do tela plodu a jednokomorové srdce dokáže túto okysličenú krv posielať do všetkých orgánov. Po pôrode sa podviaže pupočník a krv by mala začať prúdiť do pľúc plodu, kde sa okysličí. Ale pri vážnej vývojovej chybe srdca sa krv do pľúc nedostane, respektíve iba v nedostatočnom množstve a dieťa sa zadusí.