• PTS a ASA

    Dobry den,
    pan profesor, po absolvovani PTS mi vyslo vyssie riziko preeklampsie a tiez riziko rastovej restrikcie plodu, bol mi nasadeny anopyrin 150 mg/24h, som v 12tt + 3 dni, chcem sa preto opytat, ci je uzivanie anopyrinu v takejto davke pre plod bezpecne a ci ho nemoze nejako poskodit, ci plod nemoze byt potom vacsi a pod., vyssi tlak nemam vobec, skor nizky...a este by som sa chcela opytat kedy je vhodne ho uzivat rano alebo vecer ? Beriem tiez vitaminy lejdyvita 2, je vhodne to kombinovat s anopyrinom ? Samozrejme po nejakom casovom odstupe...
    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    Vaša dôvera k Vášmu lekárovi je asi na negatívnej úrovni, ak takto hrubo spochybňujete jeho odporúčanie.
    Preventívne podávanie Anopyrínu u žien s rizikom je jedno z najlepších opatrení, ktoré sa v poslednej dobe zaviedli a znižuje riziko ťažkej preeklampsie až o 40%. Užívanie je lepšie večer. Vitamíny sú nepotrebné.