• Pomôže mi k tehotenstvu menej kíl

    , Autor: blabla

    Dobrý deň,
    mám pred 30 a s priateľom sa pokúšame o dieťa. Zo všetkých strán počúvam, že by som mala schudnúť. Pri výške 169 cm vážim 79 kíl. Má vplyv na ľahšie otehotnenie váha ženy, prečo? Mám pocit, že dnes už každý lekár povie - schudnite a ...
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    naozaj nadváha a obezita u ženy je jedna z veľmi častých príčiny poruchy plodnosti. Tukové tkanivo produkuje hormony (estrogény), ktoré narúšajú ovulačný cyklus a môžu ovplyvňovať tak plodnosť. Okrem toho sa v tuku často hromadia aj environmentálne cudzorodé látky, ktoré tiež môžu mať vplyv na plodnosť. Vyššie hladiny inzulínu pri obezite môžu zase spôsobovať zvýšenú produkciu testosteronu vo vaječníkoch a spustiť tzv. syndrom polycystických vaječníkov.
    Preto je vhodné, aby sa žena, ktorá plánuje graviditu snažila o zdravý životný štýl a ideálnu váhu.
    Poistenkyne dôveery majú nárok na poradňu u výživového poradcu.

    https://www.dovera.sk/poistenec/benefity/vsetky/zlava-40-na-jedalnicky-od-vyzivoveho-poradcu-michala-palenika