• 5.chroba

    Dobrý deň.

    Momentálne som 27+0 tt. Pred 8 dňami som bola v kontakte s dieťaťom u ktorého sa 2 dní dozadu spravila vyrážka typická pre 5.chorobu.
    Dnes som volala svojej gyn, ale sestrička ma odbila ze kým nemám príznaky nemám nič riešiť. Najbližsiu poradňu mam 6.5. Stačí vtedy riešiť sono pripadne krvné testy, alebo mam u gyn trvať na skorsom vyšetrení?

    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    dieťa bolo pravdepodobne infekčné a ideálne by bolo stanoviť Vám v krvi protilátky, či ste pred infekciou chránená. Ak nie, bude treba o 14 dní opakovať protilátky, či neprepuklo ochorenie a ak áno, sledova´t stav plodu ultrazvukom.