• Doplnenie free beta hcg a papp

    Dobrý deň, pán doktor,
    Rada by som doplnila k mojej pôvodnej otázke, že pani doktorka na genetike moje výsledky hladiny hormónov videla a žiadne ďalšie postupy nenavrhovala. Vraj sa to ma brat ako výsledok negatívny.
    Prosím o aké iné ochorenie plodu by mohlo ešte ist? Je to riziko spojené okrem DS ešte s t13 a t18 alebo aj niečo iné? Už som prebadala aj anglické stránky a okrem týchto trizomii (21, 13, 18) som nič nenasla.
    Ďakujem Vám!

    Dobrý deň,
    viac na to neviem odpovedať, toto je naozaj záležitosť genetika, aby posúdil vzájomné kombinácie rizík. Ak to genetik zhodnotil ako normálny nález, netreba sa zrejme znervozňovať.