Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,944 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Alkohol v tehotenstve

  , Autor: Vanska

  Dobrý deň, otehotnela som neplánovane v obdobi Vianoc. Celé to obodbie som pila alkohol a fajčila cigarety. Na Silvestra toho bolo veľa. Brala som v tom obdobi aj antibiotika. Samozrejme, že hneď, ako som zistila, že som tehotná som so všetkým prestala. Mám preto strašne výčitky a veľmi sa o svoje dieťa bojím. Je dôvod sa obávať?
  Taktiež sa chcem opytat, že ako môže škodiť radler. Už ho samozrejme nepijem ale len nedávno som sa dozvedela, že obsahuje malé množstvo alkoholu. Vždy som si myslela, že birell je úplne bez alkoholu.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tehotenstvo by malo byť plánované, ale žiaĺ aj vďaka úplne nedostatočnej sexuálnej výchove až 40% tehotností vzniká nečakane.
  Ak ste s alkoholom a fajčením prestali skoro, tak sa nemusíte obáva´t, že by bolo poškodené. Rovnako radler obsahuje málo alkoholu a riziko je minimálne.