• Ekg holter a ultrazvuk

    Dobry deň,

    Je pre bábätko v brusku nebezpečný 24h EKG holter? Môže mu to nejako uškodiť? Som v 8tt

    Bol mi aj počas vyšetrenia realizovaný ultrazvuk orgánov pečeň žlčník, obličky. Zistená hydronefroza ale v norme.

    Mohol tento ultrazvuk nejako uškodiť bábätku lebo som videla farebne zobrazenie na ultrazvuku, a viem že dopplerov ultrazvuk (neviem či išlo skutočne o neho) je pre dieťatko v brusku nebezpečne. Ale išlo o ultrazvuk mojich orgánov, nie dieťatka.

    Stále som sa pýtala či je ultrazvuk bezpečný keďže som len na začiatku tehotenstva bolo povedané že áno, ale stále mám obavy tak ako pri tom EKG holter 24 h.

    Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    bežné ultrazvukové vyšetrenie je v tehotnosti úplne bezpečné a netreba sa stresovať, rovnako aj snímanie EKG formou holtera je plne bezpečné.