• Hematóm

    Dobrý deň, dnes mi začal 14. týždeň tehotenstva a neviem,či mám oslavovať alebo plakať. V utorok 13.2.2024 som absolvovala USG v Centre pre fetalnu a gynekologickú diagnostiku. Zistili mi hematóm na placente 5 cm x 3 cm. Pichám si od začiatku tehotenstva clexane 0,4, keďže som bola na IVF. Tiež som do 12. týždňa užívala 3 x denne amelgen a teraz beriem progestanelle 2 x ráno a 3 x večer. Prosím ako tieto lieky vplývajú na vzniknutý hematóm. Tiež od začiatku tehotenstva som brala femibion 1, teraz beriem femibion 2. Pomáha toto všetko nejako dieťatku?

    Dobrý deň,
    clexane ak je indikovaný tak sa môže v tehotnosti podávať. Gestagény (amelgen a progestanelle) sa považujú za hormony ochraňujúce tehotenstvo, vitamíny tiež neškodia.
    Ak je tam hematom, nedá sa nič robiť, treba počkať či sa plod potratí, alebo prežije, ovplyvni´t sa to nijako nedá.