• Co mam robit?

    , Autor: Chkeller

    Zdravim, pred rokom sme sa vystahovali s rodinou do zharanicia. Na Slovensku sme mali ivf, liecbu medrolom kvoli cytokinom a fraxiparinom, kvoli antifisfolipidovym protilatkam (nemala som antifisfolipidovy syndrom). Boli to premenlive a stale sa meniace hodnoty, ale pre istotu mi ich dali. Uzivala som aj progesteron do 12tt..

    Otehotnela som tu, spontanne, uplne bez snazenia sa, v zahranici, lekarovi som opakovala pri navstevach, co za problem som mala. Smaozrejme, preventivne nic nedal, aj ked som hovorila, ze moja lekarka na SK bez ohladu na vysledky, akonahle otehotniem, da aj progesteron, medrol aj fraxi. Pre istotu. No, on nie. Ani progresteron. Zobrali mi krv, na zakladne imun a krvne vysetrenia, vsetko ok. Tu specialne nemaju. Mozno niekde, na konci sveta. Dobre.

    V pondelok (5+3tt) som zacala jemne ruzovo spinit. Volala som svojmu, s tym, ci by nebol taky laskavy mi predpisat aspon progesteron, kedze velakrat mi tento hormon chybal. Nedal, netreba, spinenie je v poriadku. Na popoludnie uz som mala hnede jemne spinenie. Tak som isla na pohotovost, skusit stastie... Tam ma tiez odbili, ze zbytocne, nepomoze, kedze este mam prazdny vak, embryjko nikde.
    Vcera som nespinila uz ani ra, ale dnes cely den po malej potrebe + 2x som nasla aj na intimkach.

    Necitim uz ziadne priznaky tehotenstva, ziadne tahy, pichania, bolesti prs iba jemnu menstruacnu a velku psychicku bolest.

    Nemam ziadnu nadej a som sklamana, frustrovana, ze napriek mojim varovaniam NIC nerobili, NIKDE ma neposlali. Po opakovanych prosbach.

    Momentalne som v takej faze, ze chcem, aby tato nocna mora uz bola minulostou. Co robit, aby sa spustila krv? Ako k tomu dopomoct?
    Nechcem ist na kyret.

    Dakujem!

    Dobrý deň,
    liečba pre istotu je najväčšia chyba, v zahraničí majú chvala bohu normálny prístup. Ak je progesteron v tehotnosti nízky, je to preto, že tehotenstvo nie je v poriadku.
    Ak ste potratili, treba pozrieť ultrazvukom a prípadne podať lieky na vyprázdnenie maternice.