• 3. tehotenstvo

    Dobry den,

    mam 30 rokov a dve deti rocne a 3 rocne. Tehotenstva a porod bol bez komplikacii. Nelecim sa na nic avsak po druhom porode mi nasli miernu diastazu (cvicim). Uvazujeme o tretom dietati. Ovplyvnila by diastaza tretie tehotenstvo alebo porod? A kedze mam male deti, je mozne dvihnut obcas 10 kilove dieta v tehotenstve alebo to moze poskodit plod? Dakujem za odpoved. Prajem pekny den.

    Dobrý deň,
    mierna diastáza je bežným následkom tehotností a pôrodu a pri treťom pôrode by nemala prekážať. Ani dvíhanie detí by nemalo vadiť.
    Ale neurobíte zle, ak skonzultujete špecialistu fyzioterapeuta, ktorý zhodnotí stav Vašej prednej brušnej steny.