• Fraxiparine s anopyrinom

    Dobry den, z hematologickych dovodov a aj v ramci prevencii potratu (uz som po dvoch do 8tt, kde sa pricina nezistila) uzivam od sameho zaciatku tehotenstva kombinaciu najprv anopyrin100+fraxiparine 0,3, od 14tt kvoli krvacaniu som musela znizit davku na 50mg anopyrin+fraxiparine 0,3....co sa tyka cisto bezcpecnosti pre plod je tato davka lieciv pre neho bezpecna ? ak ju budem uzivat az do 35-36tt, potom musim anopyrin uplne vysadit.
    dakujem za nazor

    Dobrý deň,
    oba lieky musia mať dôvod na podávanie, a dávku určí hematológ podľa výsledkov. Anopyrín sa dáva pri antifosfolipidovom syndróme, alebo ako prevencia preeklampsie u žien, ktoré majú vyššie riziko. Takáto kombinácia fraxi + anopyrin musí mať vážny dôvod, nejakú zistenú poruchu zrážania.