• Covid a tehotenstvo

    Dobrý deň, pán doktor,

    aktuálne som v 8 tt a som kovid pozitívna - prvý deň silne zvracanie niekoľkokrát denne, na další deň únava a slabosť. Teplota max do 38. Tretí deň už sa cítim lepšie (mierny kašeľ). Som 2x ockovana. Chcem sa opýtať, či môže mat takýto priebeh kovidu negatívny dopad na dieťa.

    Veľmi pekne ďakujem a prajem Vám pekne sviatky

    Dobrý deň,
    s Covidom je ten problém, že keď vyjdú nové štúdie o jeho účinkoch, už tu máme nový variant, ktorý môže mať iný efekt. Ale z tých publikovaných prác v minulosti nebolo dokázané, že by covid poškodzoval plod. Takže môžeme predpokladať, že ani súčasný variant nebude pre tehotenstvo hrozbou.