• Vesa praevia

    Dobrý deň. V 20.tyzdni mi bola po krvácaní zistená táto diagnóza. Hlavná placenta na prednej strane, pridavna na zadnej a sú spojené blankami. Uložené nízko, bránku neprekryvaju. Krvácanie už takmer úplne prestalo po pár dňoch. Aké sú prosím prognózy s touto diagnózou? Treba byť oveľa opatrnejší aby nedošlo k pretrhnutiu blaniek medzi nimi? Ďakujem

    Dobrý deň,
    v prvom rade musím napísať, že ste určite nekrvácali z vasa praevia, ale iba z okraja placenty, zrejme.
    Vasa praevia znamená, že cievy plodu, ktoré normálne idú cez placentu sa dostávajú mimo placenty a prebiehajú v oblasti pôrodného kanálu, takže počas pôrodu dôjde k ich pretrhnutiu a plod v priebehu minút vykrváca a zomrie.
    Ak naozaj máte potvrdené vasa praevia, budete na 100% rodiť plánovane cisárskym rezom, niekedy okolo 37. týždňa.
    Ak si chcete potvrdiť túto závažnú diagnózu, neváhajte sa objednať ku mne do ambulancie v nemocnici Ružinov (02/48234 761).