• CTG a jednorázová tachykardia

    Dobrý deň, ďakujem za odpoveď k predošlej otázke ohľadom CTG a zachytenia tachykardie jednorázovej na zázname a následnej hospitalizácie, mierne zaostávanie v raste má, dla biometrie v 36+6 gt. má
    HC 324/36+5
    BPP 86/34+5
    AC 308/34+5
    FL 66/34+2
    RI 0,6
    PI 0,9
    Poloha PPH I
    - výsledná váha 2520g +-, u mojej amb. gynekologičky boli tie rozmery trošku lepšie, chápem, že každé USG inak nameria
    - zaostáva tie dva týždne približne od 33+6 gt., ale teda odvtedy sledovaním raste a priberá zatiaľ na váhe svojím tempom
    - moja pôrodná váha približne v termíne bola 3100g a jej otca 3250g, takže obaja sme nejakí veľkí novorodenci neboli, ani habituálne nie sme
    Je potrebný nejaký úzky CTG/USG monitoring vzhľadom na okolnosti či prípadná hospitalizácia?

    Dobrý deň,
    rozmery plodu, ktoré ste uviedli sú úplne v norme aj podľa prísnych tabuliek Fetal medicine foundation, takže ja stále nevidím dôvod na natáčanie CTG.