• Septolete extra, Jox, Strepfen sprej

    , Autor: Veroniče

    Dobrý deň pán doktor,

    je možné užívať v 26gt. Septolete extra pastilky, Jox a Strepfen sprej na bolesť hrdla? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    hoci sa látky z Jox sprayu vstrebávajú málo, v tehotnosti sa neodporúča, pretože nemáme jasné informácie o jeho bezpečnosti.
    Septolete síce tiež nie je overený v tehotnosti, ale v prípade potreby sa môže podávať. Strepfen obsahuje látku podobnú ibalginu a nemal by sa podávať v treťom trimestri, ale v 26. týždni občasné podanie nie je nebezpečné.