• Inofolic

    , Autor: pedriiik

    Dobrý deň pán doktor, mohla by som sa Vás spýtať na doplnok Inofolic ? Som teraz po missed abort v 10 tyzdni a chcela by som sa spýtať či je vhodne si ho nasadiť skôr a pripadne o koľko skôr než sa znova pokúsime o dieťa ?

    Dobrý deň,
    vo všeobecnosti sa odporúča čistá kyselina listová už pred otehotnením, v dávke 0,4 mg denne. Inofolic obsahuje 0,2 - 0,6 mg kyseliny listovej (podľa preparátu) a k tomu aj myoinozitol, ktorý však nebol v prevencii potratov jednoznačne preukázaný, odporúča sa predovšetkým u obéznych žien ako prevencia systémového zápalu.
    Ak plánujete teraz graviditu, začnite s užívaním kyseliny listovej už pred otehotnením.