• Kašeľ

    Dobrý večer pán doktor chcela by som sa poradiť ohľadom kašľa v tehotenstve. Som v 32 tt a už asi 2 mesiace má trápi suchý dráždivý kašeľ hlavne večer až ma napína na zvracanie zo zahlienenia mohlo by to byť spôsobené tehotenstvom keď som to spomenula svojmu ošetrujúcemu gynekológovi povedal že musím byť chorá že to nesúvisí s tehotenstvom. Už dva krát som absolvovala crp ktoré bolo v poriadku, testy na mikroplazmy a chlamýdie negatívne, krvný obraz v poriadku aj na pľúcnom nebol viditeľní zápal dostala som inhalator a inhalujem vincentku a kašeľ stále pretrváva vedeli by ste my poradiť čím to môže byť spôsobené a ako to riešiť. Nemôže ten kašeľ keď už trvá tak dlho ublížiť dietatu.Vopred ďakujem.

    Dobrý deň,
    kašeľ plod nijako neohrozuje, ale určite by sa mal doriešiť, pretože môže mať rôzne príčiny. Myslím si, že je vo Vašom prípade indikovaný aj roentgen pľúc, ktorý je v tehotnosti bezpečný, hlavne ak sa robí v treťom trimestri. Kašeľ môže súvisieť napríklad aj s refluxom štiav z pažeráku do pľúc, určite je potrebné podrobné pneumologické vyšetrenie.