• Anhydramnion

    Dobrý deň,
    áno, predčasný odtok plodovej vody pred životaschopnosťou plodu je u nás jedna z indikácií ukončenia tehotnosti, pretože okrem veľmi nepriaznivej prognózy pre plod plod pri nedostatku plodovej vody (nedostatočný vývin pľúc), hrozí aj infekcia matky (viď poľské prípady).
    Lekári by mali s Vami (a s partnerom) podrobne prekonzultovať všetky možnosti, jedna z nich je aj ukončenie tehotnosti.

    Ďakujem za odpoveď, v Lučenci mi žiaľ takúto možnosť nenavrhli, pán primár konzultoval vraj aj s vami, ale keď som sa spýtala či nie je toto dôvod na ukončenie pred 24.TT zo zdravotných dôvodov povedal, že nie. Ze by musel byť nejaký genetický problém alebo niečo podobné.
    Podľa PM by som mala byť v 21+0 podľa sona ktoré sa robí v 12.tyzdni by som mala byť v 21+5.
    Mohla by som prosím teda prísť ku vám na oddelenie a riešiť to priamo s vami, pripadne mi aj napíšte prosím kedy by som mohla prísť. Nechcem to podceniť a nechať len tak, ďakujem.

    Dobrý deň,
    prídite v pondelok dopoludnia k nám na ambulanciu č. 53 s vecami na hospitalizáciu, povedzte, že o Vás viem. Prijmeme Vás na kliniku a dôkladne prešetríme stav a podľa toho sa dohodneme na ďalšom postupe. Môžeme skúsiť plodovú vodu doplniť, prípadne odoberieme aj vzorku na overenie zápalu. Všetky možnosti preberieme spolu v utorok ráno osobne.