Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Štítna žľaza v tehotenstve

  , Autor: Nela1717

  Dobrý deň p. profesor,

  vrámci tehotenského skriningu v 10 TT mi zistili zvýšenú hodnotu S_T4 - 174,0 Ref.medze (78,4 - 157,4) hodnota S_TSH vyšla v norme 0,880. Môže to podľa Vás súvisieť s tehotenstvom vzhľadom na dvojplodove tehotenstvo, alebo je potrebne hľadať príčinu inde? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nie som endokrinolog, hodnota mi príde hraničná bez vážnejšieho klinického významu, ale bolo by dobré, aby Vás odoslal Váš lekár k endokrinológovi, ktorý posúdi hodnotu T4.

Podobné otázky

 • SURNE - štítna žlaza v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, prosím o radu beriem euthyrox 25 koli znizenej funk. asi od 12tt bola som 2x na odbere krvy boli v poriadku ( v january a na konci marca). Potom som mala nejake problemy bola som aj v nemocnici mam som nariadeny kludovy rezim tak som na dalsi odber neisla. Stale beriem ten euthyrox 25 s asi 1-2 tyzdnovym vynechanim. Dnes som volala sestricke ci mam prist na odber teraz ( som v 36tt) alebo az po porode. Postrasila ma, ze mam prist teraz lebo ak mam malo hormonu moze mat babatko nejake problemy!!! Viete co tym myslela? Su to vyvojove chyby alebo co? Ten euthyrox beriem vynechala som asi 2 tyz. Na ten odber pojdem kedze ma uz tak vydesila, ale chcela by som pocut aj Vas nazor. Vopred Dakujem