• Bolest brucha v hornej casti

    Dobry vecer. Som v 39 tyzdni. Asi 5 dni ma trapi ostra a pichava bolest v hornej casti brucha napravo,zhruba kde su rebra. Bolest neni stala,vacsinou pri istych polohach alebo kaslani,zohnuti....Pohyby citim,ine problemy nemam. Poradnu mam v pondelok. Mam vyckat do poradne,ci zbehnut na pohotovost? Alebo je to normalne uz v tejto faze tehotenstva? Dakujem

    Dobrý deň,
    takáto ostrá bolesť s vyžarovaním a závislosťou na pohyboch je často spôsobená útlakom nervov od chrbtice a nie je nebezpečná.
    Nebezpečná je tupá stála bolesť vpravo hore v oblasti pečene, ktorá sa nemení pri polohe a býva spojená s pocitmi nevoľnosti a zvracaním.
    Ale berte to iba orientačne, nedá sa presnejšie určiť príčina.