• Otvorena v 32 tyzdni

    , Autor: Drobec03

    Dobrý deň prosím vás som v 32 +3 týždni tehotenstva a zistili ze som otvorená na takmer 3 prsty ,veľmi som sa zľakla, do mam ešte 3 ročne dieťa, o ktoré sa musím starať.. mam bolesti zospodu hlavne pri chodzi a dlhsom stati a dosť silné vytoky už dlhšie cca mesiac. ( teraz už aj z tých vytokov mam obavu, ci to nie je plodová voda...) opravde lepsie sa mi sedi ako kezi s povylozenymi nohami...Doporučene kludovy režim, 3x2 magnézia a gaujacuran.. Co urobiť ešte preto, aby som donosila čo najdlhšie? Ďakujem velmi pekne.

    Dobrý deň,
    otvorenie krčka nie je smerodajné, dôležitá je jeho dĺžka. Ale zrejme nebude Váš nález taký "horúci", ak Vás neodporučili na hospitalizáciu a nasadili Guajacuran, čo je absolútny nezmysel, nikdy sa pri hroziacom predčasnom pôrode nikde na svete nepoužíval, iba u nás si to niekto vymyslel.
    Je dôležitý aj fakt, či ste prvú tehotnosť donosila do termínu, ak áno, tak riziko predčasného pôrodu máte nízke.