• Cinnost srdca

    , Autor: Mama_S22

    Dobry den, pan doktor. Som momentalne v stadiu tehotenstva 10+0 tt, pred troma tyzdnami bola uz viditelna aj akcia srdiecka. Dnes mi doktorka oznamila, ze ide o dvojicky, gestacny vek 8-9 tyzdnov, ale ze nevidi cinnost srdca ani u jedneho z babetiek a mam ist na potrat. Je prosim Vas nejaka sanca, ze by sa doktorka mylila a cinnost srdca sa objavi? Dakujem pekne. V.

    Dobrý deň,
    určite je potrebné počkať aspoň týždeň (ideálne 10 dní), a zopakovať ultrazvukové vyšetrenie. Ak plody nenarastú, a nedokáže sa akcia srdca, potom je naozaj istota, že odumreli. Je možné, že do týždňa si to príroda vyrieši a potratíte samovoľne.
    Ak by sa to preukázalo, že plody odumreli, určite nie je nutná kyretáž, máme na Slovensku už možnosti vyprázdnenia maternice pomocou liekov. Nie je nutný chirurgický výkon a jeho komplikácie.