Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,233 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Krvacanie v prvom trimestri

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor,mala by som byt v piatom tyzdni.Lekarka mi urcila graviditu z HCG 987 ale na ultrazvuku bolo vidiet len dutinku,takze mi povedala ze to bude 4-5 tyzden. Na druhy den som sla na pohotovost,lebo som zacala spinit a lekar mi povedal ze to HCG neznamena ze som tehotna a ze nic nevidi,teda cinnost srdca a teda moze liecit len zive tehotenstvo,ze nepocuje ozvy.Podla MS by som mala byt v 8. tyzdni ale nech.styk som mala az dva tyzdne potom.Povedal mi ze mam ist zase na krv,aby mi zistila ci stupa HCG a ze preco mi to neurobila.Ale ze to asi nebude tehu.Tak ma vystrasil ze mi ostalo zle.Kto ma vlastne pravdu?To spinenie je slabe,svetlohnede,trva treti den.Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ste tehotná, ale ku kvalite tehotnosti sa vyjadriť nedá, ak lekárka videla graviditu v maternici, stačí počkať cca. 10 dní a zopakovať ultrazvuk. Až 20% takýchto malých tehotností sa potratí a vstrebá.

Podobné otázky

 • krvácanie v prvom trimestri

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Som momentálne v 7.tt +6deň (podľa vnútorného sona). Pred 7 dňami som začala mierne "krvácať"-skôr to boli len tenulinké krvavé vlásočnice. Po troch dňoch mi Dr. urobil veginálny 4D USG a povedal, že všetko je OK, srdiečko bije 143 tepov za min. a hematóm vo vnútri maternice nenašiel. Teda ma poslal domov a na zamýšľanú hospitalizáciu ma nenechal.Zárodok v 7tt. a prvom dni mal 1,08cm, nie je to trošku málo? Prvý syn mal v 6 tt 1,5cm... Vravel, že to krvácanie môže byť z hniezdenia v maternici. Ale v 7.tt? Obe dni na to na to bolo krvácanie trochu intenzívnejšie,už nielen tie vlásočnice, hlavne k večeru, väčšinou je to na toaletnom papieri intenzívnejšie ako na prádle. Zas som mu volala a on, že to nie je nič vážne, ved sono bolo ok. Odvtedy je to vlastne 7 dní, vrátane dnes osem, čo sa mi to mierne krvácanie zjavuje a ani sa to nezosilňuje ale ani neustupuje. Nie je to už pridlho? Dal mi síce 3x denne Ascorutin a povedal, že Duphaston atd by zatiaľ nedával. Cca pred dvoma týždnami som mala mykózu, a to krvácanie sa zjavilo na druhý den po zavedení Candibene 100, ktoré mi predpísal (nechcela som nič brať, tak som vyčkávala, kým ma to fakt veľmi nesvrbelo). Tak som si zaviedla Candibene len 2x lebo potom mi Dr povedal, že si to už nemám dávať. Môže byť, že Candibene bol "spúšťač" krvácania? Netrvá to už dlho? Dr. mi povedal že plod to neohrozí, že na sone to je ok, ale predsa sa bojím, veď tá krv sa objavuje už ôsmy deň. Každý večer si vyplachujem vagínu s Rosalginom(aby sa mi mykoza nevratila),ale zatiaľ len jedno balenie mám, a tam vlastne vidím, že v tej vagíne stále je "krvavo". Veľmi sa bojím, je toľkodňové zjavovanie krvi normálne? Ďakujem Vám za odpoveď. Katarína

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nič sa iné nedá povedať, že musíte počkať, príroda si to vyrieši, ak je plod nezdravý geneticky, tak sa potratí aj napriek normálnemu sono nálezu. Ak je zdravý, tak sa nepotratí, uvidíte.