• Kiahne v 8tt

    , Autor: Lula56

    Dobrý deň pán doktor. Syn doniesol zo škôlky kiahne. Ja som v 8tt a veľmi sa bojím aby som to nedostala. Už som trikrát prišla o dieťa, a keby nenarodené babo to malo ohroziť, tak sa zbláznim. Mala som kiahne ako 5ročná, mamina hovorila, že som mala ľahký priebeh, a iba 7vyrazok na tvári. No čítala som, že kto mal ľahký priebeh prvýkrát, tak kľudne to môže dostať aj druhýkrát. Veľmi sa bojím, zvlášť po tom čo som si prečítala, aké to môže mať následky pre plod. Máte počas svojej praxe nejaké skúsenosti, ako to dopadlo keď žena mala kiahe v tehotenstve? Aká liečba je v tom prípade.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    vy kiahne nedostanete, preto sa nemusíte stresovať. Protilátky proti nim sú po prekonaní dostatočné a opakované infekcie sú veľmi zriedkavé.