• Skrátený krcek

    Dobrý deň prajem.
    Aktuálne som 27+6tt a od 25+6 (teda dva týždne) som otvorená “úzko pre prst” a krcek skrátený na 27mm. Pociťujem pobolievanie v podbrusku bežne aj teraz aj napriek liečbe Progestanelle (2x1) a prísnemu kľudovom režimu. Takmer každý večer mi neskutočne tvrdne brucho, aj 15x určite. Je pravda že aj bábätko je najaktívnejšie práve večer, čo asi dosť rozdrazdi maternicu. Dávam si aj magnezium, striedam magnerot s magnosolvom. Čo mám a čo nemám robit, aby som sa zároveň doma nezblaznila ešte tie tri mesiace a aby som neohrozila tehotenstvo a bábätko? Ak mi pomáha to magnezium na tvrdnutie, môžem si pri častom tvrdnuti zvysit davku aj sama? Jeden lekár mi povedal nebrať magnezium vôbec, druhý že len 2x1 magnerot (čo mne osobne vôbec nestačí a musím si dať aspoň 3-4 denne aby mi menej tvrdlo). Ďakujem veľmi pekne za odpoved :)

    Dobrý deň,
    kľudový režim nepredlžuje graviditu a nie je indikovaný. Berte ďalej progestanelle a je potrebné sledovať krčok v pravideľných intervaloch, ak by sa skrátil pod 15 mm, je indikovaná hospitalizácia a podanie kortikoidov na zrenie pľúc plodu. Predčasný pôrod ak sa naozaj rozbehne sa nedá odvrátiť, jedine progestanelle znižuje pravdepodobnosť skracovania krčka tým, že ho spevňuje.