• V 7 tt mi náhle skončili nevoľnosti. Mam sa báť?

    , Autor: MataMata

    Dobrý deň, pan doktor, dopredu sa ospravedlňujem, ak zbytočne dramatizujem, ale mam strach ci je všetko ok. Teraz v pondelok 22.5. som bola na prvej kontrole, bol to akurát 6+5 tt. Pani doktorka mi pogratulovala, na sone videla plod a bit srdiečko. Veľkosť plodu bola na ten týždeň ako byt mala. Bola mi zobrana krv a asi je všetko ok, pretože mi sestrička nevolala. Od 5 týždňa ma trápili ranne nevoľnosti, zvracala som len par krát, ale zle mi bolo vkuse 2 týždne. Teraz v stredu v presne v 7 týždeň mi ako keby nevoľnosti mierne ustupovali. Začalo mi bývať zle len tak večerom a od včera mi v podstate nič nie je. Na zvracanie mi nie je vôbec, a žalúdok ma už neboli. Prsia stále bolia a brucho tak sem tam zaboli na par sekúnd, ale inak pohoda. K pani doktorke mam ísť až 6.6, chcem sa teda opýtať, mam radšej pani doktorke zavolať, alebo nemám zbytočne dramatizovať? Je toto moje 2 tehotenstvo po 2 IVF. Prve sa nevyvijalo dobre a v 7 týždni moja pani Dr. nevidela stále plod. Aj sa ma vtedy pýtala ci mam nejaké prejavy a par dni pred tým mi veľa z nich ustúpilo. Na noc si vkladam stále utrogestan. Ďakujem za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    náhly ústup tehotenských príznakov je známkou odumretia plodu. Navštívte Vašu lekárku, aby skontrolovala ultrazvukom či sa plod vyvíja.
    Ak by šlo o zamlčaný potrat, už sa to v súčasnosti rieši liekmi, netreba operáciu. Ale stále je možné, že všetko bude v poriadku.