• Prietoky, menšie dieťa o 3 tyzdne

    Dobrý deň,
    momentálne som v 28+3 týždni, ale mala by som byť 31+5. PM 24.9.2022. je to IVF ET 11.10 2022. Môj predchádzajúci gynekológ vynechal prvý záznam merania v 14 týždni. Terajší gynekológ sa vyjadril že dieťa je menšie o 3 tyzdne. Bola som na meraní prietokov:
    RI a.umbilicalis: 0,69
    PI a. Umbilicalis 1.13
    RI a. Cerebri médiá 0,86
    PI a cerebri media 1,94
    PI a uterina dx 0,55
    PI a uterina sin 0,80

    Záver: ductus venosus sa spoľahlivo nedá zobraziť - pravdepodobne absencia ductus venosus s vyústením UV do portelneho systému.

    Chcem sa informovať ohľadom výsledkov či je to v rámci normy.
    Plánujem navštíviť perinatologicke centrum kvôli prietokom, čo mi odporučil pán doktor.

    Ďakujem vopred za odpoveď.

    Dobrý deň,
    v prvom rade je potrebné mať stanovený presný termín pôrodu podľa prvého ultrazvuku. IVF je tiež vhodné, ale treba vedieť ako starý zárodok vkladali.
    Nie je možné, aby gynekológ vynechal prvý ultrazvuk, je to obrovské pochybenie v starostlivosti. Podľa menštruácie ste dnes 32+0, podľa IVF asi o týždeň menej (31+0). Veľkosť 28+3 znamená, že plod výrazne zaostáva v raste, prietoky sa zdajú v norme, ale určite je potrebné doriešiť rast plodu, pretože to môže byť nebezpečné. Hlavne je potrebné ujednotiť termín pôrodu, ideálne podla Ultrazvuku medzi 9. a 13. týždňom.