• Masáž hrádze

    , Autor: SimGas

    Dobrý deň, p.doktor, môžem začať s masážou hrádze (34+1tt.) Ale momentálne mám nystatin čipky, mám zápal. Či mám počkať až po preliečeni? Ďalšiu poradňu mám 12.4. A ako to je s pitím alchemilku a ostružiny Malinovej? Môžem už pomaly začať piť? Aspoň každý druhý deň?

    Dobrý deň,
    vyčkajte s masážou hrádze až sa preliečite, pri mykoze Vám to môže byť nepríjemné až bolestivé.
    Čo sa týka alchemilky, čítal som si teraz jednu stránku (nie medicínsku ale "bylinkársku"), kde sú uvedené dosť rozporuplné účinky - na jednej strane počas menštruácie bráni krčom ale počas tehotnosti podporuje kontrakcie. Tak to neviem, čo si mám myslieť, v učebniciach sa alchemilka v súvislosti s pôrodom neuvádza, ani som nenašiel žiadnu relevantnú štúdiu, že by to malo pomáhať. U malinníku je to jasné, je dokázané, že neúčinkuje, ale asi ani neškodí, tým pádom.