• Tehotenska cukrovka

    , Autor: Malina21

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na výsledky testov keďže som k nim nedostala vysvetlenie nakoľko mi boli zaslané mailom.
    Glykemia po záťaži 7,39
    Moc po záťaži glukozovy AC negat., C pozitív.
    Záver glykozuria
    Výška 165 váha 56kg, tlak 95/60 som 24 TT
    Znamena to že mám tehotenskú cukrovku?

    Dobrý deň,
    chýba mi hodnota testu nalačno, takže sa neviem vyjadriť k výsledku. Ale 7,39 po záťaži nie je známka tehotenskej cukrovky, ale závisí na tom, akú ste mala hladinu nalačno. Glukóza (cukor) v moči u tehotných je normálny nález.