• Genitálny herpes - prvýkrát

    , Autor: domi.nadaska

    Dobrý deň, pán doktor,
    v 27. týždni tehotenstva mi bol zistený genitálny herpes. Nebolí, ani ho necítim, len je vizuálne viditeľný. Mám ho na dvoch miestach - v záreze medzi stehnom a vaginou je celkom rozšírený a medzi zadkom a vaginou mám jednu vyrážku. Herpes mávam pravidelne na perách, no na vagíne prvýkrát, preto mám strach či to nejako môže ohroziť moje dieťa. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    veľmi pravdepodobne sa jedná o tzv. postprimárny herpes, kedy Vy máte protilátky proti herpesu typu 1 (ústny typ) a dostala ste herpes typu 2 (genitálny typ), riziko ohrozenia plodu je minimálne.
    Ak je to naozaj prvý výsev v oblasti genitálu (nikdy ste ho nemala) tak je potrebné zvážiť vedenie pôrodu cisárskym rezom, pretože ešte nemusíte mať ochranné protilátky v čase pôrodu, ktorý by chránili plod pred prechodom infekcie.