Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,513 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Pichanie v pošve a tvrdnutie brucha

  , Autor: Luckatsc

  Dobrý deň.Chcela by som sa opýtať som prvorodička v 26tt+3dni.Od včera večera ma do dnes pobolieva chrbát.A pociťujem pichanie v podbrušku ale aj vyššie či v bokoch.Dnes mi už asi 6 krát stvrdlo brucho.Iné ťažkosti nemám.Som riziková a môj krček je dĺžky 2,7 už od 20tt a stále je nález rovnaký.Berem progesteron,magnezium a včera večer som dobrala 6kusový blister polygynaxu,nakoľko som mala svrbenie v pošve.Dnes ma pichá v brušku,mám bolesť krížov a bábätko ma kope uplne do ľavého boku.Nieje to nejaká extra bolesť ale bojím sa,či je to normálne.Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  bez vyšetrenia Vám naozaj neviem poradiť. Pichavé bolesti obvykle neznamenajú vážnu hrozbu predčasného pôrodu, ale bolesti krížov môžu byť varovné. Bude dobré ak navštívite svojho gynekológa, aj preto, že máte skrátený krčok. Verím, že progesterón užívate vaginálne ako sa to odporúča.