• Sťažené dýchanie

    , Autor: Michaela1994

    Dobrý deň pán doktor.
    Potrebovala by som poradit.som v 37.tyzdni cakam druhe dieta a mam problém z dýchaním.pred tehotenstvom mi bola zistená sinusova tachykardia pre pulz niekedy až 176/min. Brala som nato lieky ale ako som otehotnela tak som musela prestať brat tie lieky.ked chodím do poradne tak mi stále hovorili ze tlak mam v poriadku ale pulz aj doma bez toho aby som sa veľmi namáhala tak mi vyskočí aj na 115-120/min a dosť to cítim a je mi veľmi zle.pride na mňa nevolnost a to dýchanie je ešte horšie. Toto trva už mesiac.moje lekar sa tomu moc nevenoval ale minulý týždeň som mu to znova spomenula a aj sam videl ze to dýchanie mam naozaj ťažké a posiela ma na interne vyšetrenie.ale to mam az o tyzden v piatok.to dychanie je naozaj velmi tazke a menim polohy ale nijak mi to nepomaha.malá podľa lekara nemá ešte 3kila.moze byť toto všetko kvôli srdcu?

    Dobrý deň,
    problémy s dýchaním sú v tehotnosti pomerne častým príznakom. Tento príznak je veľmi zradný, pretože v naprostej väčšine prípadov je známka tehotenských hormonálnych zmien bez klinického významu, ale v malej časti to môže byť aj známkou veľmi vážnych až život ohrozujúcich stavov (ochorenia srdca, pľúc, vážna chudokrvnosť a podobne). Bez klinického vyšetrenia Vám neporadím a mal by ste čo najskôr vyhľadať lekára.