• Napoje bez cukru

    Dobry den pan doktor.
    Som druhykrat tehotna aktualne v 9tt. Mavam celodenne vyrazne nevolnosti (aj ked nastastie nezvraciam) ale trosku mi pomahaju tie zazvorove lizatka a obycajna pepsi. Co je ale divne, z cistej vody sa mi obracia zaludok, tak to riesim troskou citrona alebo sumienkou. Nedavno som ale narazila na napoje bolero, su bez cukru, iba so steviou a sukralozou myslim. Su prijemne kysle, pila som ich obcas pred tehotenstvom. Vyrobca pise, ze su vhodne aj pre tehotne zeny. Co si myslite Vy, mozem ich pit? Samozrejme v rozumnej miere. Dakujem :-)

    Dobrý deň,
    umelé sladidlá sú teraz pomerne zaujímavá medicínska téma. Neobsahujú síce kalórie, ale aj tak ovplyvňujú hladinu inzulínu. Čo je však zaujímavé, naše črevné baktérie si s nimi nevedia poradiť a môžu tak ovplyvniť naše črevné zdravie. Preto by som odporučil to nepreháňať. Avšak nie je dokázané, že by v tehotnosti špeciálne škodili.