• Velkost

    Dobrý deň, dnes som bola na morfologickom usg v 2 trimestri všetky orgány sú vyvinuté správne som v 20 t +3 dní a dr nameral podľa stehennej kosti že je dieťa v 19t+2 a všetky odbery boli v poriadku a Dr. mi odporučil odber plodovej vody a Torch výš. ,Moje prvé dieťa bolo to isté najprv malé potom veľké je úplne zdravé. Mám sa obávať? Je to natoľko zle?

    Dobrý deň,
    Keďže nemám konkrétne miery ale iba týždne, neviem Vám poradiť, či je menšia kosť iba v rozmedzí normy, alebo naozaj je menšia, pozrite na náleze, sú tam pri každom rozmere %, či je rozmer nohy v normálnom rozmedzí.
    Ak by bola mimo rámec normy, skôr by bolo potrebné zmerať všetky dlhé kosti a zopakovať miery o 14 dní. Bežná amniocentáza iba veľmi ťažko stanoví príčinu poruchy rastu kostí, lebo tých je veľmi veľa a diagnostika je veľmi obtiažna, predtým by bola potrebná konzultácia genetika.
    Takže môj návrh:
    Skontrolovať, či naozaj je dlžka stehna mimo normy.
    Ak áno, zmerať aj ramenné kosti a predkolenie. Ak aj tieto budú mimo normy, zopakovať meranie o 14 dní, ak sa to potvrdí, potom genetická konzultácia.