Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • bolest v podbrusku

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcem sa Vás opýtať som v 36tt a mam uz dva dni bolesti v podbrusku a mam k tomu opuchnute nohy moja gynekologicka mi povedala ze som otvorena na 1 a pol cm je mozne aby som za par dni isla rodit alebo sa len telo pripravuje takto na porod

Podobné otázky

 • Pichavá bolesť

  , Autor: Tinka.2

  Dobrý deň prajem,
  Na poslednom vyšetrení som bola týždeň dozadu(20tt) všetko v poriadku vzhľadom na tvrdnutie bruška nasadené magnezium krčok 3cm uzavretý.
  Dnes od rána zvýšený výtok a cítim pichavú bolesť v podbrušku ale hlavne časté pichanie v pošve. Dá sa to vydržať iba je to nepríjemne mám sa tejto bolesti obávať alebo nie je dôvod a je to v tehotenstve bežné?

  Ďakujem veľmi pekne

 • Bolesť v podbrušku po orgazme

  , Autor: Ria132

  Dobrý deň,

  Pán doktor, som v 7tt a mávam krče/ tupú bolesť tesne po orgazme. Viem, že je sex v tehotenstve v poriadku, no o týchto bolestiach sa píše veľmi málo. Tupá bolesť odznie po minúte a tak sa dá v sexe bezbolestne pokračovať. Chcem sa vás opýtať, či je to pre budúce bábatko bezpečné a možem ďalej sex s orgazmom praktizovať. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pri orgazme sa vylúči v mozgu pomerne veľké množstvo oxytocínu, ktorý spôsobí prechodne sťahy svaloviny maternice. Zdravú tehotnosť to neohrozuje, ale je to nepríjemná skúsenosť.

 • Špinanie

  , Autor: Natty

  Dobrý deň,
  Pán Doktor chcela by som sa opýtať v piatok 22.9. som začala 8tt tehotenstva a v nedeľu som si všimla slabunké hnedé špinenie so slabunkou vôňou krvi, ale bolesť v podbrušku necítim ani nic iné. Sledujem to a nevidím tam čerstvú červenú krv ani nic podobne aj keď teraz podvečer keď dlhšie nejdem na WC príde mi, že sa tam trocha viac toho nazbieralo, samozrejme chápem že v tele sa deje veľa zmien a môže sa to stať, len trocha ma to vystrašilo lebo v prvom tehotenstve som sa s tým nestretla.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  každé krvácanie môže znamenať hroziaci potrat, ale s tým nevieme nič urobiť. Treba počkať, ako sa situácia vyvinie, ak sa nebude krvácanie opakovať, riziko nepriaznivého výsledku je malé.

 • Pichanie v podbrušku 12 tt

  , Autor: Mice169

  Dobrý deň. Viem, aké je ešte normálne pichanie či bolesť v podbrušku ale toto je pre mňa úplne nové. Ráno som vstala a pri každom kroku ma tak nepríjemne pichlo najmä na pravej strane podbruška, až som musela zastať. Asi do polhodiny som to rozchodila ale stále to je bolestivé, vždy keď urobím krok ináč keď sedím, ležím mi absolútne nič nieje . Aj ked stojím som ok, akonáhle urobím krok pichá ma to až zospodu k pravému podbrušku. Viete mi to vysvetliť? Nemám žiadne krvácanie, ani výtok. Som v 12 tt všetku krvné výsledky a genetické testy sú ok. Od 7 tt beriem duphaston a Ascorutin kvôli hematómu, ktorý už je zanedbateľný. Môže ísť o nejaký natiahnutý sval? Mala by som podľa vás zájsť za lekárom? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  môže ísť o naťahovanie závesného aparátu maternice, často to udávajú ženy po cisárskom reze, ak majú zrasty močového mechúra k maternici. Prebiehajúci potrat býva charakteristický skôr krčovými akoby menštruačnými bolesťami v podbruší uprostred a býva spojený s krvácaním. Ak by sa bolesti opakvoali, je potrebné vyšetrenie.

 • Bolesť v podbrušku a špinenie v 5tt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň
  Chcem sa opýtať som v 5tt a mam bolesti v podbrušku a špiním hnedo krvavé výtoky už tri dni bola som pred dvoma dňami na ultrazvuk že je to tehotenstvo a je tam aj cysta opýtala som sa doktora a čo tá cysta tak že to je v poriadku a to na začiatku tehotenstva býva a na špinenie tiež povedal ok ale ja mu hovorím že teraz som nemala mať menštruáciu v tom čase ale mam ovuláciu že to je dobre, mám sa šetriť ale ja mam dosť veľké bolesti v podbrušku a keď si sadneme tak to boli pri sadaní veľmi.Prvé tehotenstvo prebiehalo úplne bez problémov akurát som musela ísť na sekciu lebo dcérka sa neotočila a bola KP a prenášala som 6 dní. A ešte by som sa chcela opýtať či môžem dostať PN od svojho gynekológa keď pracujem v škôlke kde mám dieťatko ktoré ma 5 rokov a ma DMO a ja ho musím nosiť na rukách keď ideme na WC alebo posadiť do stoličky. Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  v prvom rade je potreba zistiť, či sa tehotnos´t nepotratila, krvácanie a bolesti sú príznakom potratu.
  Vhodné je kontrolné vyšetrenie, PN po dohode s Vašim lekárom.