• liecba vytokov/mykozy v 1. trimestri

    Dobry den, chcela by som sa opytat na liecbu mykozy v 1. trimestri - som v 5.-6. tt, trapia ma silne vytoky sprevadzane svrbenim. Gynekolog mi doporucil vaginalnu tabletu Canesten (kupila som si jednu 500mg). Na pribalovom letaku vag. tbl. Canesten som sa vsak docitala, ze sa nema uzivat v 1. trimestri, tak mam teraz obavy, ci som nejako neublizila vyvoju babatku. Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    možete ho užívať, je to vždy súčasť príbalových informácii, hlavne preto, že riziko potratu v I. trimestry je cca. 20% u všetkých žien, a firma nechce, aby ju niekto žaloval, že potratil kvoli canestenu.