• Orgazmus

    Dobry den, chcela by som sa opytat,ci moze orgazmus nejak ohrozit tehotnstvo. Som po MA, na zaciatku tejto tehotnosti som bola hospitalizovana na pozorovani. Doktorka mi povedala ze radsej bez pohlavneho styku,takze nepraktizujeme. Som v 12.tyzdni. Orgazmus som mala len po drazdeni vonkajsich rodidiel,bez styku.Dakujem

    Dobrý deň,
    tak toto už skutočne nechápem.
    Kvoli prekonanému missed abortus, čo je úplne bežná situácia v živote ženy (potratí sa až 20-45% plodov) Vás niekto v následovnej gravidite hospitalizuje ????? (stojí to peniaze a skutočne nič to pre Vás okrem stresu neprinieslo) a zakazuje pohlavný styk ???
    rád by som vedel, ako si Vaša lekárka vysvetľuje súvislosti medzi pohlavným stykom a opakovaním prípadne missed abortus a ako vysvetľovala prínos hospitalizácie. ŽIadna štúdia nedokázala prospech hospitalizácie ani pri krvácaní vo včasnej gravidite, lieky može žena užívať aj doma.
    Takže, samozrejme pohlavný styk nemá na výskyt potratu žiadny vplyv ani orgrazmus. Iba pri hroziacom predčasnom porode a vcestnej placente je vhodné pohlavné aktivity obmedziť, alebo úplne vynechať.